تبلیغات
پرواز نو - درمان خودارضایی

پرواز نو

شنبه 9 مرداد 1389

درمان خودارضایی

نویسنده: میلاد نوین   

سخن اول و گام اول برای درمان این است که نظرت را درمورد خودارضایی دقیق بدانی، چه حسی داری ؟ خودارضایی به خودی خود سراغ تو نمی آید ، یعنی اولین باری که سراغ این کار رفتی علت مشخصی داشت که می تواند لذت و نوع نگاه تو به جنس مخالف، مشکلات خانوادگی، بازی با آلت و حتی توصیه دوستان ن ا ب اب ت باشد، می دانیم که قبل از هر کاری باید مقدمات وزمینه های و گامهای آغازین را برداشت که این شما را به کار و هدفتان نزدیک تر می کند ، برای رفتن به سراغ این عمل زشت ابتدا با چشم چرانی و قوه تخیل وارد عمل می شویم و آنچه که ما را به سمت چشم چرانی و تخیلات سکسی سوق می دهد اراده و لذت ما از این عمل است. آنتونی رابینز روانشناس معروف آمریکایی می گوید:کلید انتخاب انسانها(بد_خوب) نوع تصور آنها از خوشی و ناراحتی های آن عمل است ، یعنی ناراحتی شما را از اعمال باز می دارد و خوشی شما را به سوی اعمال می کشاند . شما ممکن است بگویید از اینکه 5 سال آینده بهترین پزشک باشم ، لذت می برم پس چطور کاری انجام نمی دهم؟ جواب این است که ناراحتی های این راه بر خوشی ها می چربد و شما از شکست، شروع کار و از بین رفتن خوشی هایی نظیر کم کردن تفریحات و ....ترس دارید وترس عین نارحتی است، در ضمن خود مسیر برای شما دردآور است چون شمالاجرم باید ساعات زیادی مطالعه کنید ولی اگر از مطالعه لذت بردید و خوشی این راه شما راگرفت بدانید شما حتما به خواسته ی خود می رسید.

من می گویم تا زمانی که ما نمی توانیم عذاب جهنم و نگاه خدا را حس کنیم و تلخی نگاه الله در عین گناه برایمان بی معنا باشد ، خوشی هایی برایمان قابل تصور و ملموس می شوند که از جانب نفس اماره به ما می رسند و خداوند از زبان یوسف علیه السلام می فرمایند:((ان النفس لاماره بالسو=نفس مرا به بدی امر می کند)) اما ما لذت می بینیم و یوسف بدی و خوشی که تا لحظاتی دیگر برای چند ثانیه نصیب مان می شود برای ما قابل درک تر است.باید نوع نگاه مان به چشم چرانی را معکوس کنیم ، مسلما نفس انسان ، او را به بدی می خواند و اساس آفرینش هم همین امتحان هاست تا رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند، اما ما باید با  قدرت بزرگ منطق و تربیت عشق الهی در وجودمان با نفس بجنگیم و دین عین منطق است.معکوس کردن نگاه یک عمل غیرعقلی و از سر ناچاری نیست که دقیقا منطق را بازگو می کند، بگذاریید مثالی بزنم:

ما از چشم چرانی لذت می بریم چرا؟ چون شهوت یک نیاز قوی در وجود ماست به قول قران کریم:(( زین للناس  حب الشهوات من النسا و....=عشق و علاقه به زنان که شهوت ها و خواسته های نفس است را در نظر مردم جلوه یافته است...)) ولی این حب و احساس ممکن است عقل را به حاشیه برآند و ما به دلیل همین خواسته نفس چشم چرانی را آغاز می کنیم و نهایتا به ارتباطات نامشروع و برای عده ای به هم به استمناء منجر شود.

اما یوسف علیه السلام توانست بر نفس خود فائق شود چون وجود خدا و تلخی گناه در برابر او را حس کرد و خود ایشان فرمودند:(( من نفس خود را تبرئه نمی کنم، چرا که نفس آدمی همواره به بدی امر می کند، مگر آن که پروردگارم رحم کند و پروردگار من آمرزند و مهربان است)) پس با نفس اماره انسان به سوی بدی می رود اما آیا این بدی و زشتی را نفس به همان حقیقت جلوه می دهد؟ نه نفس انسان بدی را ها را آنچنان لذت بخش و وسوسه برانگیز جلوه می دهد که انسان ها اغلب در آزمایشات الهی شکست خورده بر می گردند، همین استمنا چنان به عادت و یک اعتیاد تبدیل می شود که با دانستن تمام عیب ها و آسب هایش باز سراغ ان می رویم چون نیاز به آن را حس می کنیم و همچنان از شهوت و ارضاد نادرست آن لذت می بریم پس توبه و بازگشت از این عمل تا زمانی که از این عمل دچار تهوع و ناراحتی نشویم بی معنا است.

توبه بر لب ، سبحه بر کف، دل پر از شوق گناه            معصیت را خنده می آید ز استغفار ما

حالا شیوه ای را امتحان کنیم که برای ما شیوه معکوس و برای صالحین شیوه مستقیم است: اگر  چشم چرانی دروازه گناه و حتی تخیلاتی بدانیم که استمناء را به ارمغان آورد و استمنا را حقیقتا مساوی اضطراب و افسردگی ، پرخاشگری و بداخلاقی ،احساس گناه و عذاب وجدان،كم رو و خجالتی بودن و مسخره دیگران بودن،و.. بدانیم و افت تحصیلی و خمیده و پیر شدن و ضعف روحی و جسمی و...به آن اضافه کنیم باز سراغ آن خواهیم رفت و این است که علی علیه السلام نفس را دشمنترین دشمنان نامیدند. ولی با این همه تلخی عجیب است که اغلب خوشی های ثانیه ی را می چسپیم. و این است که مولوی در موردنفس اماره  شیرین می گوید:

کشتن این(نفس) کار عقل و هوش نیست            شیر باطن سخره ای خرگوش نیست

  عالمی را  لقمه  کرد و در کشید                          معده اش نعره  زنان هل من مزید

پس علاوه بر کمک از عقل و تدبیر باید سراغ دین و خدا امد و مانند یوسف علیه السلام از خداوند هم مدد جست. از این رو راهکار های را در ادامه مطلب آورده ایم که عمل به آنها صدرصد مفیدند، ببین گفتم عمل به اونها ...اگه اهل عملی برو....

توصیه های از سایت تبیان و آیت الله مکارم:

چرانی و نگاه آلوده، آغاز انحرافات جنسی و به ویژه خودارضایی است؛ از این رو، در مرحله اول لازم است دیده‌ها را پاك كرد تا بتوان دل را كنترل كرد.

زدست دیده و دل هر دو فریاد
كه هر چه دیده بیند دل كند یاد

 

قرآن كریم پیش از دعوت به عفت جنسی، به عفت چشم دعوت می‌كند و می فرماید:

«به مردان با ایمان بگو عفت چشم و عفت جنسی را رعایت كنند و به زنان با ایمان بگو عفت چشم و عفت جنسی را رعایت كنند».

از پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) چنین حكایت شده است:« نگاه (به نامحرم) تیر زهرآگینی از تیرهای شیطان است ».

شیطان با نگاه آلوده ، جوانان را به دام عشق ناپاك و انحرافات جنسی می‌كشاند. حضرت علی‌ می‌فرماید: « چه بسا عشقی كه با یك نگاه بذرافشانی می‌شود».4

چشم چرانی، از محرومیت های جنسی، محیط نامساعد، ضعف اراده و... به وجود می‌آید و عصب «لی بیدو» كه در اعصاب چشم متمركز است. به اعصاب جنسی متصل است و شخص، از چشم چرانی لذت می‌برد و با تكرار این عمل، تبدیل به یك عادت می‌شود.

برای مقابله با چشم چرانی و استمنا، ابتدا لازم است از ضررهای آن دو آگاهی پیدا كنیم.

 

ضررهای چشم چرانی

چشم چرانی بیشتر در مردها دیده می‌شود و بیماری «سادیسم» را به وجود می‌آورد و در زن ها، خودنمایی بیشتر وجود دارد كه بیماری «مازوشیسم» را به وجود می‌آورد.

چشم چرانی، سبب درشتی چشم، ضعف اعصاب و روان، بی خوابی، كم خوابی، بی اشتهایی، خیال‌پردازی واهی، تشویش ذهن و ... می‌شود.

خودارضایی

خودارضایی، یكی از گناهان كبیره است و بر اساس برخی تفاسیر قرآن كریم، كسانی كه خودارضایی می‌كنند، تجاوزكارمعرفی شده‌اند؛ «كسانی كه فراتر از این جویند، پس آنان تجاوزگرند» . شخصی از امام صادق (علیه السلام) در مورد خودارضایی سؤال كرد و امام در پاسخ فرمودند: « خودارضایی، گناه بزرگی است. كسی كه مرتكب این كار زشت شود، همانند كسی است كه با خود ازدواج كند و اگر من بدانم كسی با خود این عمل را انجام می‌دهد، با او غذا نخواهم خورد» و بعد حضرت برای اثبات دلیل خود، به آیه فوق استدلال كرد.

پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) می فرماید:« ناكح الكف ملعون؛ كسی كه خودارضایی كند، ملعون [از رحمت خدا دور] است.

امام صادق (علیه السلام) می فرماید: برای كسی كه خودارضایی كند، در قیامت عذاب دردناكی در نظر گرفته شده است.

امام صادق (علیه السلام) می فرماید: خودارضایی، گناه بزرگی است. كسی كه مرتكب این كار زشت شود، همانند كسی است كه با خود ازدواج كند و اگر من بدانم كسی با خود این عمل را انجام می‌دهد، با او غذا نخواهم خورد.

ضررهای جسمانی و روانی خودارضایی

1. خودارضایی باعث كاهش انرژی بدن، خستگی و پیری زودرس می‌شود.

2. خودارضایی به تدریج در نور چشم و قدرت بینایی اثر می‌گذارد و آن را كاهش می‌دهد.

3. به دستگاه تناسلی آسیب می‌رساند و باعث ناتوانی های جنسی می‌شود.

4. باعث ضعف حافظه ، حواس پرتی و ناتوانی در تمركز فكری می شود.

5. اضطراب و افسردگی ایجاد می‌كند.

6. موجب پرخاشگری و بداخلاقی می شود.

7. احساس گناه، عذاب وجدان را باعث می شود.

8. شخص را بی عاطفه، كم رو و خجالتی بار می‌آورد.

9. موجب افت تحصیلی شده ، در ازدواج مشكل ایجاد می كند.

10. بی میلی به همسر و ناسازگاری خانوادگی.

كیفیت درمان چشم چرانی و خودارضایی

ایستادگی در برابر شهوت و كشش های انحرافی درونی، تنها بر تكیه بر ایمان وقدرت اراده، امكان پذیر است. هرچه ایمان و اراده قوی تر باشد، مقاومت شخص در برابر جاذبه های جنسی، بیشتر و افت او افزوده می‌گردد. برخی از عواملی كه سبب دوری از چشم چرانی و خودارضایی می گردند به شرح زیرند:

1. عفت چشم؛ پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) می فرماید: هر مسلمانی كه بی اختیار چشمش به زیبایی های زنی بیفتد و چشم فرو نهد، خداوند به او توفیق عبادتی می‌دهد كه شیرینی آن را احساس كند.

2. حیا؛ حضرت علی (علیه السلام) می فرماید: حیا، سبب عفت و عفت ، ثمره ی حیاست.  شرم ، مانع كار زشت است.

3. روزه؛ پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: جوان ها ! ازدواج كنید و اگر نمی‌توانید حتماً روزه بگیرید كه روزه، غریزه جنسی را كنترل می‌كند.14 هم چنین نقل شده كه راه كنترل غریزه ی جنسی ، روزه است .

4. توجه به زیان های چشم چرانی و خودارضایی كه درآغاز بحث بیان شد.

5. ازدواج.

6. خودداری از حضور در مكان های خلوت و دوری از تنهایی؛ چون تنهایی، خود عامل مهمی برای تحریك به خودارضایی و زمینه ساز ارتكاب این عمل است.

7. تلاش برای تقویت اراده، از گام های مهم در علاج این بیماری است؛ نگوییم اراده از ما سلب شده است؛ زیرا ممكن است اراده ی انسان ضعیف شود ؛ ولی هیچ گاه از بین نمی رود. برای تقویت اراده، راه های زیادی پیشنهاد شده است كه برخی از آنها :

الف) تلقین به خود؛ مرتب به خود بگویید كه من می توانم این عمل را ترك كنم.

ب) به پایان رساندن كارهای نیمه تمام نیز در تقویت اراده مؤثر است. سعی كنید هیچ كاری را نیمه تمام نگذارید.

ج) تمركز بخشیدن به فعالیت های گوناگون و پراكنده؛ از كارهای متعدد و متنوع پرهیز كنید؛ چون موجب پراكندگی و به هم‌ریختگی انسجام فكر می‌شوند .

د) نماز، سحر خیزی، كم خوری و دوری از گناه ، از عوامل مهم تقویت اراده هستند.

8. افكار جنسی را كه به ذهن خطور می‌كند، بلافاصله با ذكر خدا و یاد آسیب های معنوی، جسمی، روانی و اجتماعی آنها ، از خود دور كنید.

9. تنبیه، راه دیگر مقابله با این تحریكات است ؛ مثلاً با خود شرط كنید و بگویید: اگر این بار چنین گناهی را مرتكب شوم ،یك یا چند روز، روزه می ‌گیرم یا مبلغی صدقه می دهم.

10. اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش ، زیارت و دعا پر كنید.

پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: جوان ها ! ازدواج كنید و اگر نمی‌توانید حتماً روزه بگیرید كه روزه، غریزه جنسی را كنترل می‌كند.

11. راه دیگر خنثی نمودن تحریكات، گرفتن دوش آب سرد- البته اگر از سلامت جسمی برخوردارید – یا شستن اعضاء با آب سرد و هیچ گاه در حمام كاملاً عریان نشوید و به اندام جنسی خود نگاه نكنید.

12. از نگاه كردن به مواضع جنسی و برجستگی های بدن دیگران ( حتی از روی لباس) پرهیز كنید.

 

13. به هنگام خواب، سعی كنید شكم بیش از حد معمول پر نباشد و هرگز به رو نخوابید.

14. ایمان مذهبی خود را روز به روز تقویت كنید و توسل به ائمه (علیه السلام) را فراموش نكنید. امیدوار به رحمت الهی باشید و هیچ گاه مأیوس نشوید.

15. از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان خودداری كنید.

16. از نگاه كردن به تصاویر و فیلم های تحریك كننده و لباس جنس مخالف، جداً پرهیز كنید.

17. از فكر كردن، تصور و خیال در مورد جنس مخالف و مسایل جنسی خودداری كنید.

18. از معاشرت و سخن گفتن و نگاه به جنس مخالف – حتی كودكان جذاب و خودسیما – خودداری كرده، از دوستی با آنان پرهیز كنید .

19. به بدی گناه و عواقب آن توجه كنید.  

20. از مشاهده اعمال، رفتار و گفتار زوج های جوان ، جداً خودداری كنید.

نتیجه:

حاصل سخن این كه چشم چرانی، پایه و اساس انحرافات جنسی است و لازم است با تقویت اراده ، ایمان، عفت، حیا و شرم، چشم ها را از نامحرم بپوشانیم. خودارضایی كه در واقع عمل زنا با خود است، علاوه بر مضرات جسمی ، روحی و روانی كه بر فرد می‌گذارد ؛ اثرات نامطلوب اجتماعی و خانوادگی زیادی نیز در پی دارد و لازم است با تقویت اراده و با توكل به خدا، از كمند این عمل زشت رهایی یابیم.

نظرات() 
stds testing
شنبه 13 آبان 1396 07:16 ب.ظ
هی فکر می کنم که کدام وبلاگ شما از شما استفاده می کند؟
من به دنبال وبلاگ خودم در آینده نزدیک هستم، اما من زمان دشواری انتخاب بین BlogEngine / Wordpress / B2evolution و دروپال دارم.
من دلیلش این است که چرا طراحی و سبک شما به نظر می رسد متفاوت است و اکثر وبلاگ ها و من به دنبال چیزی منحصر به فرد هستم.
پ.ن: متاسفم برای خارج شدن از موضوع، اما مجبور شدم بپرسم
how much do std tests cost
شنبه 13 آبان 1396 06:43 ب.ظ
به هر حال، از آنجا که من واقعا مشتاق خواندن این پست وبلاگ هستم
روزانه به روز شود این شامل اطلاعات دلپذیر است.
best psychic medium reading
جمعه 12 آبان 1396 10:16 ب.ظ
دوستان، پاراگراف دلخواه و استدلال های دلخواه، در اینجا توضیح دادند، من واقعا از این ها لذت می برم.
ask psychic question
پنجشنبه 11 آبان 1396 01:33 ق.ظ
من مطمئن نیستم که شما در حال دریافت اطلاعات خود، با این حال موضوع بزرگ است.

من باید کمی وقت پیدا کنم که بیشتر یا بیشتر کار کنم.

با تشکر از اطلاعات با شکوه، من به دنبال این اطلاعات برای ماموریتم بودم.
best psychic mediums
پنجشنبه 11 آبان 1396 12:09 ق.ظ
Heya فقط می خواست به شما یک سر سریع را به شما بدهد و به شما بگویم که تعداد کمی از تصاویر به درستی بارگیری نمی شوند.

من مطمئن نیستم که چرا اما من فکر می کنم یک مسئله اتصال است.
من آن را در دو مرورگر مختلف آزمایش کرده ام و هر دو نتایج مشابهی را نشان می دهند.
best supplement medicare plans
چهارشنبه 10 آبان 1396 09:16 ب.ظ
سلام! این پست وبلاگ نمیتواند بهتر نوشته شود!
خواندن از طریق این مقاله به من یادآوری می کند
همسایه قبلی من او به طور مداوم در مورد این صحبت کرد.

من این پست را به او ارسال می کنم مطمئن باشید او خواندن خوب خواهد داشت.

با تشکر از شما برای به اشتراک گذاری!
chaturbatefreetokenshack.com
دوشنبه 13 شهریور 1396 10:49 ق.ظ
Pretty section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed account
your blog posts. Anyway I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently
fast.
Foot Issues
شنبه 14 مرداد 1396 10:13 ب.ظ
Wow that was unusual. I just wrote an extremely long comment but after I clicked submit my comment didn't appear.
Grrrr... well I'm not writing all that over again.
Anyways, just wanted to say excellent blog!
pamelalovas.hatenablog.com
جمعه 13 مرداد 1396 01:51 ب.ظ
I'd like to find out more? I'd like to find out some additional information.
Mabel
دوشنبه 9 مرداد 1396 09:33 ب.ظ
Magnificent items from you, man. I have be mindful your stuff previous to and you're simply too magnificent.
I really like what you've got here, certainly like what you are stating
and the way during which you are saying it.

You make it entertaining and you continue to care for to stay it sensible.
I can't wait to learn far more from you.

This is actually a tremendous site.
Sheena
جمعه 16 تیر 1396 07:03 ب.ظ
This excellent website really has all of the info I
wanted concerning this subject and didn't know who to ask.
free std testing near me
یکشنبه 4 تیر 1396 07:35 ب.ظ
بسیار ریشه از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن مناسب اصل آیا
نه کار خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی در سراسر پاراگراف شما موفق به من مؤمن اما فقط برای while.
من با این حال مشکل خود را با فراز در منطق و شما ممکن است را سادگی به کمک پر همه کسانی معافیت.
که شما در واقع که می توانید انجام من
را بدون شک تا پایان در گم.
std testing near me
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 04:58 ق.ظ
بسیار ریشه از خود نوشتن در حالی
که ظاهر شدن دلنشین در آیا نه نشستن کاملا با من پس از برخی از زمان.
جایی درون جملات شما در واقع قادر
به من مؤمن اما تنها برای کوتاه
در حالی که. من هنوز کردم مشکل
خود را با فراز در منطق و یک ممکن است را خوب به کمک پر کسانی که
شکاف. در این رویداد شما در
واقع که می توانید انجام من می مطمئنا
بود در گم.
Nicki
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 05:51 ب.ظ
Amazing blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?

A design like yours with a few simple tweeks would really make my blog
stand out. Please let me know where you got your design. Many thanks
یکشنبه 5 اردیبهشت 1395 01:39 ق.ظ
چه جالب
سلما
سه شنبه 21 آذر 1391 09:59 ق.ظ
مرسی واقعامرسی
رضا
جمعه 16 تیر 1391 12:27 ب.ظ
خوب بود
mahdi
یکشنبه 20 آذر 1390 02:05 ب.ظ
قربون مرامت خیلی عالی بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :